PB-PRISER PÅ RACESKOR – SE KLIPPEN
Logo Re claim
Re claim RE:CLAIM SENSITIVE WASH 750 ML TVÄTTMEDEL Vit
Re claim
Dam, Herr

RE:CLAIM SENSITIVE WASH 750 ML TVÄTTMEDEL

Re claim RE:CLAIM SENSITIVE WASH 750 ML TVÄTTMEDEL Vit
169 kr
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
  • Effektivt mot illaluktande sportkläder

  • Snällt mot kläderna och miljön

  • Utan parfym eller färgämnen

  • Tillverkad i Sverige

Få dina löparkläder rena med re:Claim Sensitive tvättmedel. Det är speciellt framtaget för att vara både skonsamt och effektivt. Re:CLAIM Sensitive bryter aktivt ner illaluktande molekyler i t-shirts, tights, sport-BH och andra träningskläder. Den unika formuleringen gör kläderna rena och fräscha, redo för nästa löprunda.

re:Claim fungerar i både 30, 40 och 60ºC, i maskin eller handtvätt. Det är fritt från parfym och färgämnen för att minska risk för allergi eller irritation.

  • Produktnummer
    1608462
  • Leverantörens produktnummer
    450051
  • Artikelnummer
    160846201-NO
  • SKU
    160846201010
  • EAN
    7350003510345

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Min Skorotation
SAMUEL PIHLSTRÖM
Från vardagens distansmil till de snabbaste varven på banan. Samuel Pihlström visar sina fyra favoriter från New Balance och berättar när han väljer vilken sko.
Ingen springer som du
SAMUEL PIHLSTRÖM
Samuel Pihlström har etablerat sig på den internationella 1500-metersscenen. Med åtta individuella SM-guld och starter i OS, VM, EM och inomhus-VM har han tagit plats bland de främsta. 2026 tog han EM-silver på 1500 meter och blev fyra på inomhus-VM. Han innehar också de svenska rekorden på 1500 meter och engelska milen.