Logo Re claim
Re claim RE:WATERPROOFER 300 ML IMPREGNERING Blå
Re claim
Dam, Herr

RE:WATERPROOFER 300 ML IMPREGNERING

Re claim RE:WATERPROOFER 300 ML IMPREGNERING Blå
199 kr
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
  • Impregneringsspray

  • Tillverkad i Sverige

  • Skonsam för hälsa och miljö

Impregnera dina skor och kläder med RE:WATERPROOFER. Den smidiga sprayflaskan innehåller 300 ml och kommer i en återvinningsbar flaska med spraymunstycke för din bekvämlighet. Produkten är fri från skadliga kemikalier såsom fosfater, sulfater, petrokemikalier, animaliska biprodukter, klor, gluten, ingredienser baserade på trädnötter, färgämnen och allergener. Den är mycket svagt parfymerad och irriterar varken huden eller skadar fibrer i olika material.

Med ett jämnt lager spray ger den ett komplett skydd mot regn och lera på skor, sneakers, kängor och kläder, helt säkert även på reflekterande material. Den är den perfekta följeslagaren vid utomhusaktiviteter som sport, bergsklättring, vandring eller trekking, och håller dig torr hela vägen.

Produkten fungerar direkt utan att behöva aktiveras med värme och kan användas på alla typer av material. Tillverkad med stolthet i Sverige, både miljövänlig och cruelty-free.

  • Produktnummer
    1589087
  • Leverantörens produktnummer
    450054
  • Artikelnummer
    158908701-NO
  • SKU
    158908701010
  • EAN
    7350003510376

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Trail
KJERAG 02
NNormal Kjerag 02 är en lätt och precis trailsko för löparen som vill röra sig snabbt genom teknisk terräng. Den uppdaterade mellansulan i EExpure+ ger mer dämpning och respons än föregångaren, samtidigt som den låga profilen bevarar den direkta kontakten med underlaget. En tydligare rocker hjälper steget att rulla framåt, och med 26 millimeter dämpning i hälen, 20 millimeter i framfoten och ett dropp på 6 millimeter känns skon smidig, stabil och lätt att kontrollera. Vikten är låga 214 gram i angiven herrstorlek, vilket gör Kjerag 02 till ett intressant val för såväl snabba träningspass som tävling.
Trail
TERREX AGRAVIC SL
Adidas Terrex Agravic SL är en lätt, maxdämpad och löpglad trailsko som tar den energifyllda känslan från populära Adizero Evo SL och anpassar den för terrängen. Mellansulan består helt av Lightstrike Pro, här i en något fastare och mer kontrollerad version som ger en mjuk landning och bra energiåtergivning utan att kännas instabil. Tillsammans med 6 millimeters drop och en tydlig rocker-geometri skapar det ett följsamt och framåtdrivande steg, medan en mindre förstärkning i mellanfoten bidrar med extra stabilitet utan styvheten från en fullängdsplatta.