Logo 2XU
2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Blå
2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Blå
2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Blå
2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Blå
2XU
Herr

LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS

2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Blå
-30%
2XU LIGHT SPEED STASH 5" LÖPARSHORTS Svart
-30%
595 kr
SISTA CHANSEN
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Lätta och smidiga löparshorts från 2XU

  • Många smidiga fickor

  • Ventilerad linning med dragsko

  • Reflekterande detaljer

Light Speed Stash 5 Inch Shorts är ett par riktigt lätta och funktionella löparshorts från 2XU. De är gjorda av ett lätt och andningsbart vävt tyg med 4-vägs stretch. Den smarta konstruktionen med slitsar ger full rörelsefrihet. Shortsen har många lättåtkomliga fickor och bra förvaringslösningar. En bakre ficka med dragkedja för att säkert förvara större prylar och små meshfickor på sidorna gör att du lätt kommer åt energigels och bars. En innerbyxa med en dold innerficka gör att du får med nyckel eller kort utan att shortsen känns klumpiga. En ventilerad linning med dragsko gör de lätta att justera.

Shortsen har reflekterande logotyper och ger 360 graders synlighet i svagt ljus.

  • Produktnummer
    1564745
  • Leverantörens produktnummer
    MR6951B
  • Artikelnummer
    156474502-MOONLIGHT/SILVER REFLECTIVE

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Salomon Löp-västar
S/LAB PULSAR 3 & ULTRA 10
SALOMON S/LAB PULSAR 3 SET & S/LAB ULTRA 10 Salomons S/LAB-löpvästar är utvecklade i samarbete med världens bästa traillöpare för att möta olika typer av trailutmaningar, från snabba vertikaler till långa ultradistanser. Oavsett om du jagar sekunder eller timmar levererar både S/LAB Pulsar 3 Set och S/LAB Ultra 10 kompromisslös passform, funktion och rörelsefrihet.
Race
ENDORPHIN ELITE 2
Endorphin Elite 2 är en riktigt spännande supersko för landsvägslopp över långa distanser. I denna uppdaterade version introduceras incrediRUN, Sauconys nya mellansulematerial, som är både extremt mjukt och explosivt responsivt. Det skapar en unik löpkänsla, där respons och komfort möts i perfekt balans, något som verkligen behöver upplevas för att förstås. Kolfiberplattan i full längd är integrerad i sulan för att dirigera kraften och driva steget framåt, medan SpeedRoll-geometrin optimerar frånskjutet och skapar ett flytande löpsteg. Denna sko är skapad för fart över längre distanser och är ett mycket starkt alternativ för halvmaraton och maraton på tävlingsdagen.