3 FÖR 2 PÅ ALLA KLÄDER - KÖP HÄR
Logo Spektrum
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
Spektrum
Unisex

FRÖÅ SPORTGLASÖGON

Spektrum FRÖÅ SPORTGLASÖGON Grön
-30%
840 kr
SISTA CHANSEN
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Performance lins från Carl Zeiss med ultimat UV-skydd och maximal klarhet

  • Bio-baserad Polyamid ram med oslagbar flexibilitet, hållbarhet och låg vikt

  • Justerbara skalmar och utbytbara näskuddar för bästa passform

  • Utbytbara linser

Fröå från Årebaserade Spektrum är löparglasögon designade för ett mindre ansikte men med högsta funktionalitet och prestanda bibehållen. En mångsidig kompanjon för aktiviteter på berget eller din valda lekplats. Ramen är gjord av lätta och högkvalitativa biobaserade material med en reducerad klimatpåverkan och Fröå är framtagen för att hålla dig på hugget, fokuserad och säker.

  • Produktnummer
    1563557
  • Leverantörens produktnummer
    5103
  • Artikelnummer
    156355701-Moss Green-Brown Lens
  • SKU
    156355701010
  • EAN
    7340113651038

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Ingen springer som du
MALIN SKOOG
Malin Skoog är Löplabbets ambasadör bosatt i Umeå. I vår serie om inspirerande profiler möter vi Malin, en passionerad löpare som sprungit i stort sett hela livet. Hon tränar efter eget upplägg med sin pappa som bollplank och målet är att slå sina personbästan på milen och halvmaran. Bästa löparminnet är maratonloppet i Barcelona 2016 där allt stämde trots dålig uppladdning med skador och sjukdomar innan; 2:55 i mål och glädjetårar hela sista kilometern.
Min Skorotation
KAJSA ÅLUND
Kajsa jobbar extra på Löplabbet i Farsta och på Kungsholmen i Stockholm. En vanlig vecka springer hon tre till fyra pass, kombinerat med styrketräning och spinning. För Kajsa är löpningen ”härligt rolig” och inte kopplad till tävlingar även om det ibland kan bli en spontananmälan till något lopp.