Logo 2XU
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
2XU
Dam

Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt

2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Röd
-70%
2XU Light Speed Tech Tee W Löpar T-Shirt Svart
-70%
210 kr
SISTA CHANSEN
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Ventilationszoner i mesh på bröstet och på ryggen

  • Ultrafint garn ger snabb fuktspridning

  • Silikonflockad renskuren kantfinish för att minska skav

  • Reflekterande logotyper och detaljer

Light Speed Tech Tee från 2XU en funktionell och snygg T-Shirt gjord i ett mycket lätt fuktabsorberande X-LITE tyg. Den har meshpaneler placerade precis där du behöver dem för att hålla dig sval under träningen.

Tröjan väger nästan ingenting och är snabbtorkande. Det finns reflekterande logotyper för 360 graders synlighet i dåligt ljus. Den har en finskuren silikonflockad kantfinish och använder en puffad konstruktion för att minska skav.

  • Produktnummer
    1562643
  • Leverantörens produktnummer
    WR6847A
  • Artikelnummer
    156264303-POPPY/QUARTZ REFLECTIVE

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Race
HYPERION ELITE 6
Brooks Hyperion Elite 6 är en stor förändring jämfört med Hyperion Elite 5, framför allt i hur mellansulan är uppbyggd och hur skon känns under foten. DNA GOLD-skummet är fortfarande Brooks PEBA-baserade raceskum, men i sexan har konstruktionen gjorts om med mer skum, högre stack och en tydligare rocker, vilket ger en mjukare, mer skyddande och mer framåtdrivande känsla än i femman. Där Hyperion Elite 5 kunde kännas mer aggressiv, smal och bäst på kortare snabba lopp, upplevs Hyperion Elite 6 som mer balanserad, mer förlåtande och bättre rustad för längre distanser.
Race
CLOUDBOOM STRIKE 2
On Cloudboom Strike 2 är en tydlig uppdatering av Ons snabbaste racesko, med fokus på lägre vikt, mer energi och bättre känsla över längre distanser. Den stora nyheten är den nya CloudTec Sphere-geometrin i mellansulan, där kanaler i skummet ska ge bättre stötdämpning och mer rebound när benen börjar bli trötta. Skon har även uppdaterat Helion HF-skum, en dual-density-konstruktion och en ny böjd carbon Speedboard som är både lättare och styvare än tidigare. Jämfört med första Cloudboom Strike känns tvåan därför mer komplett. Den är fortfarande explosiv och lätt, men har mer flyt, mer skydd och en tydligare känsla av framåtdriv.