SOMMARREA PÅ POLARKLOCKOR - FYNDA HÄR
Logo Brooks
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
Brooks
Dam

GHOST MAX SE PROMENADSKOR

Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Beige
-30%
Brooks GHOST MAX SE PROMENADSKOR Grå
-30%
1400 kr
SISTA CHANSEN
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Superbekväm promenadsko

  • Maxdämpad mellansula i DNA Loft v3

  • Ovandel i nylonmesh och suededetaljer

  • Stadig sulbas

Du behöver inte välja mellan stil och komfort - GHOST MAX SE har båda! Denna löparsko är byggd på populära Ghost Max 2, men med en ny ovandel. Suededetaljer erbjuder en mjuk och följsam ovandel, kombinerat med stilrena kulörer för en sko som funkar till alla vardagsaktiviteter. Mellansulan har samma goda stötdämpande egenskaper som gjort Ghost Max SE till en riktig hit bland de som vill ha hög bekvämlighet.

Mellansulan i Ghost Max SE besår av DNA Loft V3, ett kväveinjicerat skum som ger lättare vikt och bättre respons. Sulan är väl tilltagen för att ge skonsamma landningar på hårda underlag. GlideRoll-rockern ger en mjuk avrundning på Ghost Max SEs mellansula för mjuka och följsamma övergångar från isättning till frånskjut. För att behålla stabiliteten har Ghost Max SE en bredare sulbas, samt upphöjda sidor på mellansulan, för att centrera foten i steget. Yttersulan är heltäckande med relativt grov dubb i silicagummi, som erbjuder bra grepp och slitstyrka.

  • Stack height: 40 mm häl, 34 mm framfot
  • Drop: 6 mm
  • Vikt:
  • Produktnummer
    1609383
  • Leverantörens produktnummer
    1204331B
  • Artikelnummer
    160938301-056 Oyster/Alloy/Antarctica

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Daily Trainer
NOVABLAST 6
ASICS Novablast 6 bygger vidare på den studsiga och energifyllda känsla som gjort serien så populär, men upplevs nu ännu mer responsiv och följsam i steget. Den största uppdateringen från föregångaren sitter i framfoten, där ASICS har lagt in FF TURBO SQUARED-skum i en trampolinliknande konstruktion som ger tydligare tryck i frånskjutet och en mer levande känsla när tempot ökar. Samtidigt finns FF BLAST MAX kvar i mellansulan, vilket gör att skon fortfarande känns mjuk, skyddande och bekväm över längre distanser.
Daily Trainer
CLIFTON 11
Hoka Clifton 11 bygger vidare på den nya plattformen från Clifton 10, men upplevs som en mer förfinad och bekväm version av samma sko. Den stora uppdateringen sitter framför allt i ovandelen, där en ny engineered mesh ger en mjukare och mer följsam passform runt foten, tillsammans med en mer premiumkänsla i plösen och innersulan. Under foten är känslan fortfarande klassiskt Clifton, med andra ord mjuk, skyddande och stabil nog för många kilometer i lugnt till jämnt tempo.