3 FÖR 2 PÅ ALLA STRUMPOR - KÖP HÄR
Logo New Balance
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance
Dam

880 V13 LÖPARSKOR

New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Vit
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Svart
New Balance 880 V13 LÖPARSKOR Rosa
1299 kr
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Allround distanssko bra på både korta och långa pass

  • Mellansula i Fresh Foam X med inslag av Fuelcell under framfoten ger skön blandning av dämpning och respons

  • Engineered mesh i ovandelen ger ventilation och stöd på rätt ställen

  • NDurance gummi i yttersulan ger bra grepp och fin hållbarhet

Version 13 av New Balance 880 fortsätter i samma stil som föregångaren. En allround neutral distanssko som med fördel också fungerar fint på snabbare löppass.

Version 12 fick en rejäl uppdatering med mjukare FreshFoam X mellansula och en zon med Fuelcell under framfoten för att ge en kick i frånskjutet. Den här versionen har fortsatt samma mellansula. 3% av materialet i mellansulan är Biobaserat.

Ovandelen i Engineered mesh ger en elegant och modern känsla samt maximerar passform och komfort. NDurance gummi yttersulan ger bra hållbarhet i områden med hög slitage för att hjälpa till att få ut mer av skorna.

  • Stack Height: 27 mm häl, 17 mm framfot
  • Drop: 10 mm
  • Vikt: 238 gram i US 8 (39)
  • Produktnummer
    1565846
  • Leverantörens produktnummer
    W880Y13
  • Artikelnummer
    156584601-BLACK

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Trail
S/LAB ULTRA GLIDE
S/LAB Ultra Glide från Salomon är designad för att hjälpa dig ta dig längre – snabbare, bekvämare och med full kontroll. Den är framtagen för ultradistanser i teknisk terräng, med varje komponent noga utvecklad för att ge bästa möjliga prestanda under tuffa förhållanden. Mellansulan kombinerar två avancerade skum: ett skyddande chassi i Energy Foam med höga sidoväggar, och en kärna i superresponsivt Energy Foam+ som ger explosiv energiåtergivning. Resultatet är en balans mellan stabilitet, stötdämpning och driv, som gör att du kan hålla farten uppe mil efter mil.
Trail
TRABUCO MAX 4
Asics Trabuco Max 4 är en trailsko designad för att ge maximal komfort och stabilitet på långa löprundor i terrängen. Den har en generöst dämpad mellansula i FF Blast Plus som ger bra dämpning och minskar trötthet i benen samtidigt som den är väldigt lätt. Den smarta rockergeometrin underlättar övergången från isättning till frånskjut och ger en känsla av driv, vilket gör löpningen effektiv även på krävande underlag. Den breddade sulbasen skapar en stabil plattform, medan de uppdragna sidoväggarna hjälper till att hålla foten på plats för bättre kontroll. Oavsett om du springer i skogen, i fjällen eller på en blandning av asfalt och terräng är Trabuco Max 4 en kanonbra val.