Logo adidas
adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
adidas
Dam

ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA

adidas ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP LÖPARTRÖJA Svart
1199 kr
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 7-14 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Varm löpartröja med halv dragkedja

  • CLIMAWARM+ för effektiv värmeisolering

  • Tumhål för stabil passform

  • Perfekt som lagerplagg vid löpning i kallt väder

ADI365 RUNNING CLIMAWARM+ HALF-ZIP är ren löpartröja från Adidas med halv dragkedja, som är framtagen för löpning i kallare väder. Med CLIMAWARM+ får du adidas mest avancerade värmeisolering, som hjälper dig att hålla värmen under vinterträningen.

Denna löpartröja är perfekt som lagerplagg för löpning året runt eller ytterplagg på mildare dagar, oavsett om du springer lugna rundor eller mer intensiva pass. Materialet är mjukt och följsamt med en normal passform som ger god rörelsefrihet. Halv dragkedja i kragen gör det enkelt att reglera ventilationen efter behov. Genomtänkta detaljer som tumhål i ärmsluten, öppning för sportklocka och en diskret ficka för småsaker bidrar till både komfort och funktion under träningspassen.

  • Material: 66% lyocell, 29% återvunnen polyester, 5% elastan
  • Produktnummer
    1633967
  • Leverantörens produktnummer
    JP3842
  • Artikelnummer
    163396701-BLACK

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Vinterlöpning
KLÄ DIG RÄTT FÖR VINTERLÖPNING
Vi får många frågor om hur man ska klä sig när man löptränar under de lite kallare månaderna. Det skiljer sig givetvis var i Sverige man bor, hurdant vädret är och hur och var du ska springa. Kläder är också väldigt personligt. Men det finns några tumregler att utgå ifrån:
Vinterlöpning
SKOR FÖR VINTERLÖPNING
På Löplabbet hittar du många varianter av löparskor som är anpassade för lite vintrigare förhållanden. De absolut viktigaste egenskaperna för en vinterlöpsko är greppet och ovandelens förmåga att stå emot snö och slask. Det finns både dubbade och odubbade skor för vinterlöpning. De dubbade skorna har dubb av slitstark hårdmetall, greppet är fantastiskt men det kan upplevas lite obehagligt att springa på ”ren” asfalt med dubbade skor, underlaget på löprundan varierar ju ofta. De odubbade skorna har en slitsula som är anpassad för vinterförhållanden, dels är mönstret oftast lite grövre men framförallt är gummiblandningen mycket mjukare. Låt er inte luras av ett häftigt mönster i sulan, det är gummits egenskaper som gör den stora skillnaden.