3 FÖR 2 PÅ ALLA KLÄDER - KÖP HÄR
Logo SAYSKY
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY
Herr

COMBAT SINGLET LÖPARLINNE

SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Blå
SAYSKY COMBAT SINGLET LÖPARLINNE Vit
549 kr
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • STAR COLLECTION – One of a kind

  • Exremt lätt tävlingslinne

  • Konstruerat för att minska risken för skav

  • Mjukt material som leder bort svetten effektivt

STAR COMBAT SINGLET är ett funktionell och snyggt tävlingslinne från danska SAYSKY. Det är extremt lätt, leder bort svetten effektivt och har en konstruktion som minskar risken att linnet klibbar fast vid huden när du blir svettigt.

Linnet är gjort av återvunnen polyester och känns otroligt mjukt mot huden. En bra flexibilitet och lite större armhål gör att risken för skav är minimal.

Det här plagget ingår i SAYSKYs kollektion ”One of a kind”, en unik look som påminner dig om att vara sann mot dig själv och våga sticka ut.

  • Produktnummer
    1611523
  • Leverantörens produktnummer
    NMRSI31c1028
  • Artikelnummer
    161152301-BLUE/WHITE AOP

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Ingen springer som du
MALIN SKOOG
Malin Skoog är Löplabbets ambasadör bosatt i Umeå. I vår serie om inspirerande profiler möter vi Malin, en passionerad löpare som sprungit i stort sett hela livet. Hon tränar efter eget upplägg med sin pappa som bollplank och målet är att slå sina personbästan på milen och halvmaran. Bästa löparminnet är maratonloppet i Barcelona 2016 där allt stämde trots dålig uppladdning med skador och sjukdomar innan; 2:55 i mål och glädjetårar hela sista kilometern.
Min Skorotation
KAJSA ÅLUND
Kajsa jobbar extra på Löplabbet i Farsta och på Kungsholmen i Stockholm. En vanlig vecka springer hon tre till fyra pass, kombinerat med styrketräning och spinning. För Kajsa är löpningen ”härligt rolig” och inte kopplad till tävlingar även om det ibland kan bli en spontananmälan till något lopp.