Logo Craft
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
Craft
Herr

PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA

Craft PRO HYDRO LUMEN JACKET 2 LÖPARJACKA Flerfärgad
-30%
1680 kr
SISTA CHANSEN
  • Fri frakt & fria returer till butik
  • 1-4 dagars leveranstid
Betala snabbt och smidigt med Klarna
Klarna
  • Visibilitetsjacka med vatten och vindtätt material

  • 360 graders reflekterande detaljer på framsida, ärmar och rygg

  • Perforerad ventilation i armhålorna

  • Justerbar huva med snodd för att vika in huvan när den inte används

PRO Hydro Lumen Jacket 2 från Craft är en skön och funktionell löparjacka med bra väderskydd och reflekterande print som lyser i mörkret. Den är gjord för intensiva träningspass i våta och regniga förhållanden.

Den här tekniskt avancerade jackan är gjord av ett 3-lagers, vind- och vattentätt Ventair®-material som står emot elementen fantastiskt bra. Den har perforeringar i armhålorna för optimal temperaturreglering vid hård löpning. En justerbar huva med snodd för att vika in huvan när den inte används är en bra detalj de riktigt ruskiga dagarna och ribbstickade muddar gör att den sitter perfekt.

Jackan har en laserskuren bröstficka för säker förvaring och 360 graders reflekterande detaljer på framsida, ärmar och rygg.

  • Produktnummer
    1571932
  • Leverantörens produktnummer
    1911339
  • Artikelnummer
    157193201-ASH WHITE-SLATE

Relaterade produkter

Relaterade produktguider
Salomon Löp-västar
S/LAB PULSAR 3 & ULTRA 10
SALOMON S/LAB PULSAR 3 SET & S/LAB ULTRA 10 Salomons S/LAB-löpvästar är utvecklade i samarbete med världens bästa traillöpare för att möta olika typer av trailutmaningar, från snabba vertikaler till långa ultradistanser. Oavsett om du jagar sekunder eller timmar levererar både S/LAB Pulsar 3 Set och S/LAB Ultra 10 kompromisslös passform, funktion och rörelsefrihet.
Race
ENDORPHIN ELITE 2
Endorphin Elite 2 är en riktigt spännande supersko för landsvägslopp över långa distanser. I denna uppdaterade version introduceras incrediRUN, Sauconys nya mellansulematerial, som är både extremt mjukt och explosivt responsivt. Det skapar en unik löpkänsla, där respons och komfort möts i perfekt balans, något som verkligen behöver upplevas för att förstås. Kolfiberplattan i full längd är integrerad i sulan för att dirigera kraften och driva steget framåt, medan SpeedRoll-geometrin optimerar frånskjutet och skapar ett flytande löpsteg. Denna sko är skapad för fart över längre distanser och är ett mycket starkt alternativ för halvmaraton och maraton på tävlingsdagen.